Skip to content

Rosyjscy śmiałkowie wspięli się bez zabezpieczeń na Shanghai Tower

19/02/2014

Dwaj Rosjanie bez żadnych zabezpieczeń weszli na sam szczyt żurawia, stojącego na Shanghai Tower, drugiego pod względem wysokości wieżowca na świecie.

Vadim Makhorov i Vitalij Raskalov prowadzą stronę ontheroofs.com. Kilka miesięcy temu zaplanowali podróż po największych chińskich miastach – z Hong Kongu do Szanghaju. Celem ich podróży był Shanghai Tower – drugi pod względem wysokości budynek na świecie.

To, czego dokonali Rosjanie, mrozi krew w żyłach. Mężczyźni weszli na sam szczyt żurawia, który buduje Shanghai Tower – na wysokość około 650 metrów! Zrobili to bez żadnych zabezpieczeń.

– Byliśmy świadomi, że łamiemy prawo, dlatego na teren budowy wchodziliśmy w chiński Nowy Rok, kiedy pracownicy mieli wolne, a żurawie nie pracowały – wyjaśnia Vitalij Raskalov.

Wejście na 120 piętro budynku zajęło im 2 godziny. Na szczycie Shanghai Tower mężczyźni spędzili aż 18 godzin. Zobaczcie efekt ich karkołomnej wyprawy!

poznan.naszemiasto.pl/artykul/galeria/shangai-tower-oni-to-zrobili-zdjecia-i-film-tylko-dla,2162895,8225679,t,id,zid.html#galeria

Shanghai Tower w Chinach to drugi najwyższy budynek na świecie. Mierzy dokładnie 632 metry i będzie przeznaczony głównie pod biura, centra handlowe i luksusowy hotel. Jego otwarcie planowane jest pod koniec tego roku. Na tym etapie trwają tam jeszcze prace wykończeniowe, więc dla wielu turystów nie jest jeszcze to atrakcja, taka jak Burj Chalifa w Dubaju. Mimo że budynek nie jest jeszcze gotowy, za sprawą dwóch Rosjan, już znalazł się w centrum zainteresowania całego świata.

turystyka.wp.pl/gid,16404063,title,Niezwykle-i-zarazem-przerazajace-wyczyny-Rosjan,galeria.html

Polecam zdjęcia w źródłowych linkach 😉

Tu trochę więcej po angielsku:
theatlantic.com/international/archive/2014/02/video-the-russian-daredevils-who-climbed-a-2-073-foot-tower-in-china/283825

shanghai_tower6

Reklamy
No comments yet

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: