Skip to content

Gangaji – Kim jesteś naprawdę?

15/04/2014

GANGAJI (Antoinette Roberson Verner, ur. 1942) należy do najbardziej znanych i cenionych nauczycielek duchowych świata zachodniego. Uczennica Poonjaji (ucznia Ramany Maharishiego), w 1990 osiągnęła urzeczywistnienie.

Podróżuje po świecie, przyczyniając się do rozpowszechnienia prawd niedualizmu advaity wedanty. Dzieli się swym prostym przesłaniem radości i pokoju, które można odnaleźć poprzez życie chwilą obecną, prawdziwe zatrzymanie i wyjście poza osobiste dramaty i historie cierpienia.

Urodziła się w Teksasie, pracowała jako nauczycielka, prowadziła gabinet akupunktury, wyszła za mąż i została matką. Jak sama opisuje, miała wszystko, co potrzebne jest do szczęścia, a mimo to ciągle odczuwała pustkę, której w żaden sposób nie potrafiła wypełnić. Prowadziła poszukiwania duchowe i interesowała się wszelkimi metodami pracy z umysłem, praktykowała vipassanę, zen, buddyzm tybetański, ale ciągle miała poczucie, że nie osiągnęła szczęścia i spokoju, który przeczuwała, że istnieje.

Dopiero spotkanie z Poonjaji w 1990 roku odmieniło jej życie. Dzięki obecności i pomocy swojego ostatniego nauczyciela osiągnęła samopoznanie, które zakończyło jej cierpienie. Poonja nadał jej imię Gangaji pochodzące od rzeki Ganges.

Jest autorką książek: „Ty Jesteś Tym!”, „Wolność i postanowienie – żywa granica oddania się”, „Diament w twojej kieszeni” oraz autobiografii: „Tak jak ty”.

Prawda o tym, kim jesteś, to świadomość: nie twoje imię, nie twoje ciało, nie twoje emocje i nie twoje myśli. To są tylko przykrywki, które przychodzą i odchodzą. (..) Świadomość jest wolna. Nie jest ograniczona żadną nazwą czy koncepcją. (..) Jesteś czystą świadomością. Zawsze byłeś wolny, bo zawsze byłeś świadomością.

Reklamy
No comments yet

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: